Protipožiarne steny

Rámové protipožiarné steny

FR SYSTEM je nový inovatívny systém presklených priečok s požiarnou odolnosťou. Základom steny je oceľový rošt obložený špeciálnymi sadrokartónovými doskami. Výplň tvorí špeciálne žiaruvzdorné sklo. Celková hrúbka steny je 100 mm. Hrúbka skla je rôzna v závislosti na triede požiarnej odolnosti:
FR SYSTEM EI 30, FR SYSTEM EI 60 a FR SYSTEM EI 12
 
Výhodou tohto systému je možnosť zhotovenia veľkých presklených plôch bez nutnosti používať akékoľvek rámy. V súlade s aktuálnymi architektonickými trendmi zaručuje FR SYSTEM väčšiu transparentnosť celej prepážky.
Tento je jediné riešenie na trhu, ktoré umožňuje zhotovenie nepriehľadných zasklení s požiarnou odolnosťou bez nutnosti pridania ďalšieho skla, čo znižuje obstarávacie náklady celej konštrukcie. Stačí si vybrať ľubovoľné zafarbenie z palety RAL alebo NCS. Vyrobiť je možné tiež oblúkové steny alebo vytvoriť zrkadlové steny. Maximálne rozmery skla u tejto steny sú š. 3000 mm x v. 1500 mm. Maximálna výška steny je 4000 mm.
 
Spracovávame aj iné systémy presklenia s požiarnou odolnosťou, napr. fasády, podlahy alebo svetlíky.

protipožiarná stenaprotipožiarná stena
protipožiarná stenaprotipožiarná stena

Bezrámové protipožiarné steny

FR SYSTEM BR ponúka nové možnosti riešenia protipožiarnych priečok bez nutnosti používať akékoľvek rámy a vertikálne stĺpiky. Umožňuje tak zhotoviť úplne priehľadné protipožiarne prepážky s výškou až 3m a neobmedzenou dĺžkou. Spojenie skiel je prekryté ozdobným hliníkovým pásikom šírky 30mm. Hrúbka žiaruvzdorného skla sa líši v závislosti na triede požiarnej odolnosti:
FR SYSTEM BR EI 30, FR SYSTEM BR EI 60 a FR SYSTEM BR
 
Tento je jediné riešenie na trhu, ktoré umožňuje zhotovenie nepriehľadných zasklení s požiarnou odolnosťou bez nutnosti pridania ďalšieho skla, čo znižuje obstarávacie náklady celej konštrukcie. Stačí si vybrať ľubovoľné zafarbenie z palety RAL alebo NCS. Vyrobiť je možné tiež oblúkové steny alebo vytvoriť zrkadlové steny. Maximálne rozmery dielcov sú: šír. 1500 mm x výš. 3000 mm.
 

protipožiarná stenaprotipožiarná stena
protipožiarná stenaprotipožiarná stena


KONTAKTUJTE NÁS

email  telefón  facebook